Začetki kulturnega društva Janez Jalen segajo v dvajseta leta minulega stoletja, ko je bilo ustanovljeno Društvo kmečkih fantov in deklet in z njim dramska sekcija, ki velja za predhodnico Kulturno-umetniškega društva Zadrugar Notranje Gorice, pozneje preimenovane-ga v Kulturno-umetniško društvo Janez Jalen Notranje Gorice - Plešivica oziroma današnjega Kulturnega društva Janez Jalen Notranje Gorice - Plešivica.

Ime je dobilo po slovenskem pisatelju in duhovniku Janezu Jalnu, ki je po prvi svetovni vojni med drugim služboval tudi v Notranjih Goricah.
Nekaj podatkov o društvu se nahaja tudi na slovenski Wikipediji. Za ogled klikni TUKAJ.

Knjiga ob 55-letnici društva KD Janez Jalen

Za ogled knjige v elektronski obliki klikni na eno izmed spodnjih povezav:
PDF verzija
Flash verzija

Člani KD Janez Jalen od 1988 - 2014

Lucija Alič, Marko Alič, Blanka Artač, Neža Artač, Peter Bačar, Urška Bačar, Maja Bahar, Renata Ceglar-Malnar, Janez Cimperman, Pia Čibej, Viktor Čuden, Stane Čuden, Zala Čuden, Metod Debevec, Vera Draškovič, Anuška Đogić, Mojca Pristavec Đogić, Anka Eržen, Irena Flajšoker, Bogdan Francelj, Erik Francelj, Andreja Glavač, Anja Glušič, Marinka Gombač, Tatjana Grča, Leon Grča, Maja Horvat, Domen Hribar, Tina Hribar, Peter Hrovat, Radojko Jaćimović, Jasmina Jamnik, Klavdija Japelj, Janez Juhant, Sandi Kenk, Alenka Kenk Slapar, Tadej Klemenčič, Andreja Kokot, Sonja Konestabo, Bernard Košir, Nina Kralj, Gregor Kraševec, Maša Kraševec, Ervin Kušar, Gordana Lacič, Tamara Lacič, Zdenka Leskovar, Gordana Magdalenič, Janez Marinčič, Barbara Marinčič, Vid Merlak, Vesna Novak, Gregor Novak, Igor Novak, Silvo Novak, Mojca Novak, Tjaša Ogrič, Lara Osredkar, Teja Osredkar, Mojca Perko, Gregor Perko, Silva Perko, Lidija Pervanje, Tamara Pešec, Peter Peternel, Gorazd Pižem, Bojan Poje, Damjana Poje, Nataša Ponikvar, Daša Ponikvar, Dejan Ponikvar, Marija Popit, Andreja Aljančič Povirk, Eva Povirk, Sara Primc, Jure Rajšp, Karolina Rebernik, Janez Remškar, Justina Rogelj, Marjan Rogelj, Jernej Rogelj, Matic Rogelj, Jošt Rogelj, Meta Rogelj, Maša Rogelj, Jože Selan, Janez Selan, Vida Selan, Lidija Slana, Boštjan Slana, Klavdija Smole, Miloš Sojer, Nataša Sojer, Jernej Stražišar, Aleksander Stražišar, Marko Stražišar, Alenka Svete, Ana Susman, Pija Svetec, Ana Ščuka, Ajda Ščuka, Blaž Škubic, Suzana Štrukelj, Milena Trček, Boštjan Ulaga, Urša Ulaga, Sandi Urbančič, Mojca Vehar, Matevž Vidmar, Milan Vidmar, Janez Založnik, Slavko Založnik, Manca Zore, Simon Zvoljenk, Matej Žiberna.

Premiere KUD-a/KD-a Janez Jalen Notranje Gorice - Plešivica

Stevardesa režija: Jaka Andrej Vojevec
2008 M. Camoletti:
Pridi gola na večerjo režija: Simona Ješelnik
2009 A. Ayckbourn in Alain Resnais:
Bi ne bi režija: Simona Ješelnik in KD Janez Jalen
2010 E. Ionesco:
Plešasta pevka režija: Jaka Andrej Vojevec
2010 D. Zupan:
Jurček in storžek režija: Urška Bačar
2011 W. Shakespeare:
Sen kresne noči režija: Dejan Spasić